Skąd pochodzą najlepsze wina?

Somelierzy oraz zaawansowani konsumenci, którzy świetnie znają się na winach wiedzą, że znalezienie wysokiej jakości wina potrafi być bardzo trudne. Importer win, który chce zaopatrzyć swoich klientów w trunki najwyższej klasy, powinien zwracać uwagę na najbardziej odległe zakątki świata, takie jak Ameryka Południowa. Dobre wina pochodzą nie tylko z Europy i trzeba o tym pamiętać. Chcąc znaleźć odpowiedni kierunek, z którego należy importować wina, wato uczestniczyć organizowanych często degustacjach win, pochodzących z różnych zakątków świata. Dodatkowo warto próbować win, których nigdy jeszcze się nie piło, jeśli tylko nadarza się taka okazja. Oczywiście mowa tu o winach, których potencjalnie warto spróbować, gdyż mogą pozytywnie zaskoczyć doznaniami sensorycznymi.

Importer win z Europy

Największa ilość win, która jest dostępna w polskich sklepach, pochodzi z kontynentu Europejskiego. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż kraje, takie jak Francja, Włochy lub Hiszpania słyną z win bardzo wysokiej jakości. Co więcej, kraje wschodniej Europy również dotrzymują im kroku i coraz częściej są bardzo pozytywnie oceniane przez wysokiej klasy ekspertów od wina. Importer win powinien więc patrzeć nie tylko na kraje śródziemnomorskie, ale także na Bułgarię lub Rumunię, w których coraz częściej lokalizowane są ciekawe winnice.

Jak poznać dobre wino?

Importer win, który bazuje jedynie na ogólnych danych na temat danego wina, może mieć bardzo ograniczoną ofertę. Warto szukać importerów, którzy przeszukują globalne rynki w poszukiwaniu najciekawszych win w stosunkowo atrakcyjnych cenach. Poza Europą warto zwrócić również uwagę na kraje Ameryki Południowej, gdzie kultura picia wina jest również rozwinięta.