Czym są rusztowania budowlane?

Prowadzenie budowy na wysokości nie jest zadaniem łatwym – pracownicy muszą być odpowiednio dobrze chronieni, muszą też mieć spore doświadczenie w pracy na wysokości. Bardzo przydatnym narzędziem, które wykorzystywane jest w niemal każdej firmie budowlanej jest rusztowanie, które pozwala szybko i bezpiecznie dotrzeć na wymaganą wysokość i wygodnie pracować, bez ryzyka upadku.
Rusztowania nie są tanie, jednak dla firm budowlanych często jest to wydatek konieczny. Mają one niezliczoną ilość zastosowań – zarówno w firmach, które zajmują się ocieplaniem budynków i tynkarstwem, jak i w tych, które specjalizują się w malowaniu ścian, układaniu dachów czy instalacji elektrycznych.
Jeśli firmy nie stać na zakup własnego rusztowania lub nie zachodzi taka potrzeba – bo z podobnego sprzętu korzysta rzadko – może skorzystać z wynajmu. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które chętnie wynajmą rusztowanie. Jest to atrakcyjna oferta, jednak jeśli potrzebujemy rusztowania znacznie częściej, lepiej zainwestować w zakup własnego, nawet używanego.