Montowanie rusztowań przy domach jednorodzinnych

Montaż rusztowania nie jest zadaniem prostym i każdy, kto się tego podejmuje powinien zwrócić na swoją pracę szczególną uwagę. Od tego, jak zamontowane będzie rusztowanie zależy życie i zdrowie osób, które będą na nim pracować, dlatego też nie można zasłaniać się zmęczeniem czy brakiem koncentracji – jeśli nie jesteśmy w stanie odpowiednio się skupić, powinniśmy poprosić o pomoc kogoś innego.
Nieco mniej wymagające jest montowanie rusztowania przy niskich budynkach, np. domach jednorodzinnych, jednak tu także nie możemy pozwolić sobie na błędy. Kotwiczenie przy domach powinno być jednak jak najdokładniejsze i starannie wykonane, szczególnie gdy na domu znajduje się już tynk – nie warto zbytnio go niszczyć, gdyż po wykonaniu pracy zanim zdejmiemy rusztowanie zwykle musimy naprawić wyrządzone kotwiczeniem szkody.
Niekiedy jednak nie jest konieczne kotwiczenie rusztowania – np. gdy mamy do czynienia z niskim domem parterowym. Jeden czy dwa poziomy rusztowania nie przechylą się na tyle, by pracownik mógł z nich spaść, dlatego też nie musimy niszczyć położonego już tynku.