Co może wpłynąć na poprawę wzroku?

Z roku na rok rośnie liczba osób cierpiących na zaburzenie widzenia. Największy odsetek przypada na osoby starsze, osoby pracujące przed komputerem czy w klimatyzowanym pomieszczeniu. Aby temu zapobiec warto dowiedzieć się co poprawia wzrok.

Co poprawia wzrok – jakie witaminy stosować jeśli chcemy poprawić wzrok?

Codzienne dostarczanie odpowiedniej dawki witamin i minerałów jest niezwykle ważnym elementem w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Do poprawy wzroku przyczyniają się witaminy takie jak:

  • Omega-3 – chroni wzrok przed oznakami starzenia. Wpływa na lepsze ukrwienie nerwu wzrokowego oraz chroni przed utratą wzroku. Zapobiega również wysychaniu gałki ocznej.
  • Zeaksantyna i luteina – chronią wzrok przed negatywnym wpływem środowiska (wolnych rodników). Składniki te znajdują się m.in. w szpinaku, jarmużu, brokułach, itp.
  • Witamina A wpływa na prawidłowe funkcjonowanie siatkówki oka. W wyniku niedoboru tej witaminy, pojawia się ryzyko zachorowań na ślepotę zmierzchową (kurzą ślepotę). Silny niedobór witaminy A prowadzi do martwicy rogówki.
  • Witamina C – zapobiega rozwijaniu się zaćmy, odżywia tkankę oka, pozytywnie wpływa na proces produkcji płynów łzowych.
  • Witamina E – przede wszystkim wpływa na przyswajalność witaminy A. Wpływa na poziom obecności wody w tkankach gałek ocznych.
  • Cynk – zapobiega pogarszaniu się wzroku związanego z upływem lat. Niedobór cynku prowadzi do pogorszenia wzroku, może doprowadzić nawet do krótkowzroczności.
  • Koenzym Q10 jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania mięśni oka. Jest pomocnym środkiem w leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej.

Co powinniśmy jeść, aby poprawić wzrok?

Odpowiednio zbilansowana dieta jest niezwykle ważna w prawidłowym funkcjonowaniu naszego wzroku. Aby zadbać o zdrowie oczu, powinniśmy pamiętać, żeby w naszej diecie znajdowały się: duża ilość marchewki, brokuły, szpinak, jarmuż, ryby, warzywa kapustne, cukinia, brukselka, botwina oraz bataty. Składniki te to nie tylko coś co poprawia wzrok – wpływają one na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

Dziękujemy za pomoc przy artykule – https://mojepierwszesoczewki.pl/jak-poprawic-wzrok/