Bezpieczne montowanie rusztowań

Wysokie na kilka pięter rusztowania wywołują u osób które nigdy nie miały okazji na nich przebywać strach i lęk przed wysokością. Pracownicy firm budowlanych, którzy spędzają na takich rusztowaniach długie godziny robocze przez wiele dni poruszają się jednak bardzo swobodnie pomiędzy poszczególnymi poziomami, wykonując swoją pracę tak, jakby stali na ziemi, a nie kilkadziesiąt metrów nad nią. Jak to możliwe?
Rusztowania są mocowane do ścian budynków, dzięki czemu szanse na to, że mogłyby się przechylić lub spaść są niemalże zerowe – musiałyby wystąpić niesłychanie rzadko spotykane w Polsce zjawiska, jak trzęsienia ziemi czy huragany. Stalowe rusztowania firmy www.mei-stal.com.pl mogą się zawalić także wtedy, gdy pracownik odpowiedzialny za odpowiednie zamocowanie rusztowania do ściany popełni błąd, i mocowanie nie będzie odpowiednio wytrzymałe.
Montaż rusztowania zaczyna się od samego dołu – od odpowiedniego wypoziomowania podstawy, i buduje się kolejne poziomy. Co kilka poziomów kotwiczy się rusztowanie w ścianie budynku, co gwarantuje jego stabilność i bezpieczeństwo.